30 Kasım 2011 Çarşamba

Mango Spring Summer 2012


Siz bu satırları okurken soğuktan donuyor olabilirsiniz, dışarıda şakır şakır yağmur yağıyor olabilir ama ben sizi 2012 ilkbaharına götürmek isedim. Daha kış gelmeden ilkbahar özlemi duyan sadece ben miyim acaba. Yukarıdaki resimlere bakarken Nisan ayına ışınlanmak istedim, aradaki 4 ayı bypass geçebiliriz. Zaten kış moduna yeni giriyorum, kışlıkları çıkaralı birkaç hafta oldu, bu lookbooklar kışlıklarımı geri gönderip yazlıklara yer açma isteği uyandırdı. Mango'nun ilkbahar koleksiyonuna bayıldım, lookbooktan gördüğüm kadarıyla son 3-4 yılın en iyi koleksiyonu bu olmuş. İşte özlediğim Mango bu, geçen yaz nedense sadece 2-3 parça bulabilmiştim, ama bu yaz yüklü bir alışveriş olacağı kesin :) İlkbahar sezonunda bizi pastel renkler, pliseli etekler, cut off denim şortlar, tulumlar ve blazerlar bekliyor, hepsi de tam benlik. Pliseli etekler ve tulumların hala moda sahnesinde kalması beni sevindirdi, dilerim modaları hiç geçmesin. Koleksiyondan favorilerim sarı maxi pliseli etek, mercan pliseli elbise ve etek, krem ve mercan çizgili elbise, lacivert blazer ceket. Siz de koleksiyonu sevdiniz mi, favorileriniz hangileri?

While you are reading this post, it may be chilly and rainy outside; yet I want to take you to spring. It is the beginning of the winter and I have already missed spring. Couldn't we bypass winter and go to April? I am in love with spring summer collection of Mango. Pleated skirts, pastel colours, blazers, cut off denim shorts and jumpers are waiting for us, I am waiting for the collection impatiently. My favourite items are yellow pleated skirt, coral pleated dress, navy blazer, coral and cream stripe dress. Did you like the collection, which ones are your favourite items?

29 Kasım 2011 Salı

Great News: Marni for H&MEğer Versace for H&M benim gibi sizi de hayal kırıklığına uğrattıysa, Mart'ı bekleyin. Daha Versace koleksiyonu mağazalarda yeni yer almışken, H&M yeni bombasını açıkladı, İtalyan modaevi Marni ile işbirliğini duyurdu ve beni kalbimden vurdu. Lanvin koleksiyona aşık olduğum, Versace koleksiyonundan ise tarzıma uzak bulduğum için ( fazla mı Rustu ne :)) tek parça dahi almadığım H&M bu sefer yine beni heyecanlandırmayı başardı, hatta kalbim bunları yazarken güm güm atıyor resmen. Zaten ilkbahar koleksiyonları beni her zaman daha fazla heyecanlandırır, tam bir yaz kızı olduğumdan ve outfit postlarımda gördüğünüz gibi palto ve botlarla aram iyi olmadığından dolayı=) Marni'nin etnik ve grafik desenlerini karıştırdığı, harika renklerin ve Afrika esintilerinin olduğu koleksiyonu bahara çok yakışmış. Şimdiden para biriktirsem iyi olur nereeyse tüm koleksiyonu alacağım gibi bir his var içimde :) Büyük gün 8 Mart, ajandalara kaydetmeyi unutmayalım.

If you are dissappointed by Versace for H&M, wait for March. It has been couple of weeks since Versace collection is in stores; yet H&M announced the next project, collaboration with Italian fashion house Marni and it excited me too much. I loved Lanvin for H&M collection and bought many pieces; but didn't buy anything from Versace collection, it is not my style. I think I will buy the whole collection which means I need to save money for 3 months. “I wanted to create a true Marni wardrobe by revisiting all our favorite pieces in signature fabrics and prints,” says Castiglioni, the creative director of Marni. The colours are vivid and the prints are bold, be they African inspired or simpler colour blocks. The silhouettes are all Marni staples, with full pleated skirts, dresses, cropped trousers and jacquard knit, and fabrics range from silk to crisp cotton poplin. To finish the complete look the collection also includes jewellery, shoes, bags and scarves. Save the date: Marni for H&M will be on March 8.

Şimdilik koleksiyondan birkaç parçayı görebiliyoruz sadece ama beni heyecanlandırmaya bu bile yetti.

Now we could only see a few items from the collection yet they are promising enough to make us excited for the collection.28 Kasım 2011 Pazartesi

Must Have: Fur Vest
Yelek ve Elbise/ Vest and Dress: Batik
Çizmeler/ Boots: Zara
Çanta/ Bag: Yargıcı

Bu sezon tek bir parça alacak olsam kesinlikle seçimimi bu yelekten yana kullanırdım. Herşeyle ama herşeyle giyiyorum, elbiseler, kotlar, hatta bej deri ceketimin üzerine. Aldığımdan beri her gün giydim neredeyse, paltolarımın pabucu dama atıldı. Öyle yumuşak ve öyle sıcak tutuyor ki, içinde kendinizi şımartılmış hissediyorsunuz. Kürk yelekler geçen sezondan beri o kadar moda ki, hemen her markada bulabilirsiniz.

If I would have to be choose only one piece for this season, it would be this fur vest. I combine it with everything, dresses, jeans, leather jackets. It can be worn both day and night, in a casual or smart way. I wear it everyday, I don't wear coat since the day I bought it. It is so soft and warm, You feel ypurself pampered in it. Fur vests are trendy since last year, you can find it nearly in every brand.

It Bag : Celine


Phoebe Philo'nun sihirli değneğiyle dokunup daha da güzelleştirdiği Celine bir değil, birkaç it bag çıkardı. O yüzden başlığa Celine Luggage mı, Classic Box mı yoksa Cabas mı yazsam bilemedim, sadece Celine dedim. Ünlülerde, sokaklarda, moda haftalarında en çok karşımıza çıkan Celine Luggage lar, favori renk ise yukarıda görüldüğü üzere krem-siyah versiyonu. Bu it bag in modası daha uzun süre geçmeyecek gibi, nanolar, miniler yeni renkler derken önümüzdeki yaz da Celine rüzgarı esmeye devam edecek.

Celine, with Phoebe Philo's miracle touchdoesn't have only one it bag this year, it has several it bags. I could not decide what to write, Celine Luggage, Classic Box or Cabas. We see Celine Luggages very often during fashion weeks, on celebrities and bloggers. The most popular version is bicolor cream and black. It is predicted that Celine Luggage will not be out in near future. We will see its nano version often in next summer.


Benim favorim ise Classic Box. Bu yıl en trendy çantalar kutu formundakiler, kutu çantaların en güzeli ise tabi ki Celine. Dolabımda her rengi olsa, her gün moduma göre rengini seçsem harika olmaz mıydı :) Tamam tamam, hiç değilse kahverengi ve neon sarısı piton olsaydı, o da yeterdi bana :)

My favourite it bag ise Classic Box. The most popular bags of the season are box shaped ones, the most beautiful box bag is Celine, of course. I wish to have each and every colour of it in my closet and choose a different color everyday. Ok, it would be ok if I only had brown and neon yellow piton :)


Miranda Kerr 'in tercihi ise Calfskin Cabas. Bu da wishlistimin en tepelerinde olan bir çanta. Miranda'nın renk seçimi de kusursuz. O da benim gibi çok sevmiş olmalı bu çantayı, ne giyse koluna bu çantayı almış. Benim gibi çantasında bir bavula ancak sığacak kadar çok ıvır zıvır taşıyan biri için harika bir çanta olurdu.

Miranda Kerr's choice is Calfskin Cabas. It is in my wishlist, too. I also loved its colour. Miranda must have loved this bag like me, whatever she wears, she took her burgundy Celine. It is a perfect bag for those who carries tons of things in their bag, like me.

25 Kasım 2011 Cuma

More Mustard Please!
Elbise/ Dress: H&M
Çizme/ Boots: Zara
Kolye/ Necklace: Banana Republic

Sonbahara en çok yakışan renklerden biri şüphesiz hardal. Bu kombinde kolyeyi ön planda tutmak için diğer aksesuarları sade tuttum, camel çizmelerimle kombinledim ama asıl topuklu mor ayakkabılarımla giymek için sabırsızlanıyorum.

Mustard is one of my favorite autumn colours. In this post, the star was the necklace, so I wanted the other accesories to be simple and plain ,I combined it with my camel boots, but I can't wait to wear it with my purple high heels.

22 Kasım 2011 Salı

DIY: Flutter Flower Tshirt


Pinterest.com da gezerken harika bir DIY projesi buldum, üstelik yapımı da çok kolay. İhtiyacınız olan 2 tshirt, makas, iğne ve iplik. Burada aynı renk iki tshirt kullanılmış, çiçeklerin farklı renk olmasını isterseniz, iki ayrı tshirt kullanabilirsiniz. Kış geldiğini düşünürsek, bu çiçekleri tshirt yerine bir hırka ya da kazağın üzerine dikebilirsiniz.

I have found a great DIY project in pinterest.com. It is easy to make, you need only 2 tshirts, scissors and needle. It is already winter, so you may prefer a pullover or cardigan instead of a tshirt. There are 2 tshirts from the same color but, you may choose different colors. To learn how to do, click click

 Çiçekleri yapmak için kullanacağınız eski bir tshirtten 3-4 parmak aklıınlığında şeritler kesin. Mümkünse her bir şeriti farklı kalınlıkta kesin ki, çiçekler farklı ebatta olsun.

 Kestiğimiz şeritleri resimde görüldüğü gibi ikiye katlayıp, aşağıdaki gibi parçalara bölün.

 Bu parçaları keserek aşağıdaki resimdeki gibi B şekli verin.

 Kestiğiniz B şeklindeki parçaları açın, 8 e benzer şekilde parçalarınız olacak.

 İki parçayı üst üste koyun. 2nci parçayı bazen tam üst üste gelecek şeklde bazen de artı şeklinde biri dikey biri yatay olarak üst üste getirin.


 Üst üste koyduuğunuz iki parçayı şekildeki gibi dikin.

İpliği çekerek kumaşı büzün.

 Çiçeği alttan tutarak aşağıdaki gibi dikişle sabitleyin. Farklı boyuttaki parçalardan aşağıdaki gibi farklı görünümde çiçekler elde edeceksiniz.

 Şimdi çiçeklerinizi tshirte dikebilirsiniz. olabildiğince birbirine yakın dikin, şekilde yaklaşık 20 çiçek kullanılmış, siz daha az ya da çok çiçekle de yapabilirsiniz.

 İşte olduuu!! Güle güle kullanın, tamam alışverişkoliğiz ama hep alışveriş de olmaz değil mi, biraz da evdekileri değerlendirelim ;) Bu  çiçeklerle daha pekçok şey yapabilirsiniz, çantalara, babetlerin üzerine dikebiliriz, evde yastıkları süsleyebiliriz, bir kumaş parçasının üzerine dikerek kolye yapabiliriz, tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Biraz daha kokoş olsun isterseniz çiçeklerin ortasına inci, boncuk dikebilirsiniz. Haydi herkes dikiş kutusuna koşsun şimdi :)
Kaynak: www.mommagoround.com