30 Kasım 2013 Cumartesi

Bana Biraz Renk VerWearing Koton pants, Batik blouse, Zara shoes

İzmir'li olmanın en güzel yanlarından biri haftasonları kaçabileceğiniz 1 saat uzaklıkta harika yerler olmasıdır. Bu fotoğraflar da haftasonu bir Foça kaçamağında, rakı balık keyfinden hemen önce çekildi. Kış tam olarak bastırmamışken son turfanda fuşyalar, babetler, çiçekli yazlık pantalonlarımı da giydiğime göre gerçek kışlıklara geçmenin artık vakti gelmiştir.

I am really lucky because the most beautiful beaches and villages are only one hour to my home. I know it is winter but I wanted to wear fuschia ballerinas and top with my floral pants for the last time this year just before wearing winter outfits for a weekend escape.

29 Kasım 2013 Cuma

Düşen Bir Yaprak Görürsen Beni Hatırla Demiştin Wearing Zara skirt and shoes, Koton sweatshirt

Yazın her gördüğü çiçeğin önünde fotoğraf çekilen alışverişkolik, sonbahar gelince önünde sonbahar konseptli fotoğraf çekilecek yaprakları dökülmüş ağaç avına çıktı :) Aynı anda hem fotoğrafımı çekmeye gönüllü biri hem de önünde poz vereceğim güzel bir fon bulduysam, bir de üzerimde de sevdiğim bir kombin varsa-bugün olduğu gibi- benden mutlusu olamaz. Bugün giydiğim altın payetli etek 2 yıldır dolabımdaki favorilerden, genelde denim gömlek, kalın kazaklar, sweatshirtler ile kombinleyip bunu da düz ayakkabılar ve parka ile tamamlıyorum. ama gece çıkarken bir ipek bluz ve bir çift topuklu ile de çok şık oluyor. Eteğimi bugün sezonun trendi sweatshirt ve 2 sezondur moda olan zımbalı loaferlarım ile tamamladım. Siz yoksa hala bir sweatshirt edinmediniz mi? Size tavsiyem hemen alıp, geceden gündüze uyarlamak istediğiniz kalem eteklerinizle ya da benimki gibi pullu, boncuklu eteklerle tamamlamanız.

Not: Artık ben de Instagram'dayım, "Biralisveriskoliginitiraflari"nı hemen takibe alınız aldırınız :)

In summer, whenever I see beautiful flowers, I was striking pose next to them, now it is winter and I am hunting beautfiful autumn leaves to take photos. Today I found beautiful red and yellow leaves and it was a perfect background for my outfit post. I combined my sequin skirt with a sweatshirt -which is the hottest trend of the season- and spiked loafers in order to make the skirt look more casual. Haven't you bought a sweatshirt yet? Hurry up, buy one and combine it with pencil skirts or sequin skirts like me.

P.S: From now on, you can follow "Biralisveriskoliginitiraflari" on Instagram. 

25 Kasım 2013 Pazartesi

Geçen Hafta...

Merhaba canlar, bugünden itibaren her hafta "Geçen Hafta.." yazılarım ile haftanın özetini yapıp, neler yapmışım, nereye gitmişim, ne almışım, ne yemişim paylaşmaya karar verdim. Biraz da modadan başka şeyler konuşalım değil mi?

Hi sweeties, from now on I will make "Last Week" posts and I will tell what I did/eat/bought and where I went. Lets start:


Geçen hafta çoğunlukla yukarıda gördüğünüz ifadeyle gezdim. Bünye yaşlanmış artık, eskiden olsa haftada 5 sınav bana mısın demezdi, ee bu yaştan sonra okula dönersen şikayet etmeyeceksin :)

Because it was midterm week, my face was usually like this. Maybe I am a bit too old to study for exams.


Tabi ki uslu bir şirin olup çok çalıştığım için kendimi ödüllendirdim. Kahve öğrencinin, çalışanın benzinidir, bir de o kahveye biraz Baileys ekleyip kendini şımartırsan o motivasyonla 100 sayfa bir günde biter. İşte size resimdeki muhteşem içeceğin tarifi. Adını "Baileys Chocolate Latte" koydum :) Sütü cezcede ısıtıp kaynamasına yakın içine bir parça çikolata (Ben beyaz ve bitter karışımını tercih ettim) atın. Çikolata eriyince ocaktan alıp  2 kaşık nescafe ve yaklaşık 2 parmak kadar (zevkinize göre artıp azalabilir) Baileys ekleyin.  Nescafe yerine bir shot espresso kullanırsanız daha da güzel olur. Afiyer olsun :) Krem şantiyle ve rendelenmiş çikolata ile süsleyebilirsiniz. Benim kahvemin süslenmeye hiç ihtiyacı yok, Harvard fincanım yetiyor :) Canım dostum Deniz bana Harvard'dan bu kupayı getirdiğinden beri her sınava ondan kahve içerek çalışıyorum, uğuruna inanıyorum. Bu vesileyle buradan Harvard'a sevgilerimi göndereyim, özlendin çok Denizcik :)

I cannot study without coffee, but in hard times coffee itself might not be enough. In order to pamper and motivate myself, I added some Baileys, which is my favourite drink, to my pre-exam coffee. Here is the secret recipe of my "Baileys Chocolate Latte": Boil a cup of milk and melt a small piece of chocolate (I used some bitter and white) in milk. Then add 2 spoonfull of instant coffee and 1/4 cup of Baileys(or as much as you like). Enjoy your coffee :) My Harvard cup is a present form my beloved friend Deniz, I always drink coffee from this cup while studying, I believe it brings me good luck. Kisses to Harvard, Deniz I really miss you soo bad!


Sonbaharı sevmek için bir neden güzel sonbahar manzaraları, bir neden şık trenchcoat ve botlarsa diğer nedenler de kestane ve nar. Ama bu resimdeki sıradan bir nar değil, yazlık evimizin bahçesindeki nar ağacının ilk meyvesi. Özel bir nar olduğu için fotoğraflanmayı hak ediyordu bence.

There are many reasons to love fall: Trenchcoats, boots, autmunn leaves, chetnuts and pommegranate. It is a special pommegranate because it is the first fruit of the pommegranate tree in our garden.Tabi ki dersler bahane edilip spor ihmal edilmedi. Mataramın üzerindeki motto beynime kazındı: "Koşmak zor geliyorsa, daha çok koş".

Of course midterms are not excuses, I went on going to gym. My motto is "If running is difficult, run more".


İstanbul'dayken kaçırdığım "Human Body Exhibition" sergisini İzmir'de son haftasında yakalayp gezdim ve çoook etkilendim. Çok klişe olacak ama insan vücudu öyle büyük bir mucize ki, hayran olmamak imkansız. Sergiden çok şey öğrenerek ve sağlığıma daha çok dikkat etmeye karar vererek çıktım. Bu sergiye herhangi bir şehirde denk gelirseniz, hemen görün. Asla bazılarının düşündüğü gibi ürkütücü değil, endişeniz olmasın.

I visited "Human Body Exhibition". It was really breath-taking. I learned too many things about human body and I decided to have a healthier lifestyle. If you have a chance to see this exhibition, don't miss it. You will be shocked when you see what a big miracle our body is and you will love it more.


Son takıntım bu TV programı: "Two Greedy Italians". BBC'de 2 yıl önce yayınlanan bu programı çok geç keşfettim ve bayıldım. Carluccio (Evet şu Kanyon'daki meşhur restoranın da dahil olduğu zincirin sahibi) ve Contaldo her program İtalya'nın bir bölgesine gidiyor, bağlardan üzüm koparıyor, yemek pişiriyor, İtalyan ailelerine katılıp tortellini açıyor, pazardan alışveriş yapıyor. Bu iki müthiş İtalyan'la karış karış İtalya'yı gezmek istereniz, Youtube'tan izeleyebilirsiniz. Yalnız dikkat, izlerken bile kilo alabilirsiniz, hep gece geç saatte izliyorum ve o saatte makarna pişirmemek için kendimle savaşıyorum resmen. Geçen gece izlediğimde o kadar canımı çektirdiler ki, ertesi gün hemen bir İtalyan restoranına (İzmirliler Ristorante Venedik dersem bilir sanırım:)) gidip gnocchi yedim. En iyisi eve güzel bir pizza söyleyip güzel bir şarap açarak izlemek olur sanırım :) Yalnız sonra Carluccio nun kilosuna ulaşabiliriz, şikayet kabul etmiyorum :)

My last obsession is "Two Greedy Italians", a TV show in BBC. If you love Italia, if you love good food, you will love this TV show. Carluccia and Contaldo travel around Italy, cook,  make shopping in local bazaars, eat fresh fruits and street food, visit traditional Italian families. Warning: You may put on weight because you cannot stop yourself while watching it. The best thing to do while watching is ordering a pizza and choose a good wine and enjoy it while watching beatiful Italy view.       


En bombayı sona sakladım: 11 Şubat'ta Londra'ya canımın içi İncime misafirliğe gidiyorum :) Daha çok var ama şimdiden hatırladıkça çocuk gibi seviniyorum, İncimle 5 çayımızı içmek (Tabi ki yerine göre ale, scotch, Irish cream hepsi olur :)) Selfridges'te çılgınca alışveriş yapmak, Portobello'da antikacıları gezmek, Hyde Park'da yürümek, müzikallere gitmek, kırmızı telefon kulübelerinde "Ne Giydim" postları yapmak için sabırsızlanıyorum :) Londra için her türlü önerinizi yazabilirsiniz :)

And last but not the least great news, I am going to London on 11th of February and should I say how happy I am? One of my best friends, İnci lives in London and I will be her guest for a week. I cannot wait to have an afternoon tea with her (maybe ale or Irish cream?), shop till drop in Selfridges, Portobello and Camden town, going to musicals and walking in Hyde Park. All recoomendations are more than welcome :) 

22 Kasım 2013 Cuma

Kış ÇiçekleriWearing Batik jeans, Koton jacket, Zara boots

Yazın yaptığım "Ne giydim" postlarına bakanlar çiçekli giysilere bayıldığımı bilirler. Çiçek desenlerinin sadece bahar ve yaz aylarına uygun olduğunu düşünüyorsanız, bu sezon fikriniz değişecek. Baharın gelmesine, çiçeklerin açmasına daha çok var, neden bu kadar uzun bekleyelim ki! Bahar bize gelmezse, biz ona gidelim, sonbahar kış gardroplarımıza biraz neşe katalım ne dersiniz. Ben Koton'dan aldığım bu ceketle aynı anda hem çiçek deseni hem de bomber ceket trendini yakalamış oldum, yani bir taşla iki kuş. Siz isterseniz çiçekli bir elbise alın, botlarınızla ve hırkanızla kışa uyarlayın, isterseniz tercihinizi modası iki yıldır geçmeyen çiçekli pantolonlardan yana kullanın. Çiçek desenlerini kışa uyarlamak için çok basit bir püf noktası: Yazlık elbiseleriniz gibi canlı renklerde çiçekler yerine, bu ceketteki gibi soluk renklerde çiçekleri, daha koyu zeminli parçaları tercih edin. 

Not: Bu fotoğraflara fon olan ve maalesef betondan bir çöle dönen Taksim meydanı ile ilgili yorum yapmayacağım hayır! Kelimeler yetersiz kalıyor çünkü, yorumu size bırakıyorum.

My followers who had looked at my summer outfit post must have noticed that I love floral prints. If you think that floral prints are only wearable in spring and summer, you will change your mind this winter. Spring is too far, why do we have to wait for so long to wear something floral? Lets add a touch of flowers to our winter outfits to make winter warmer and fall more colorful. This jacket is one of the trendiest pieces of the season: a bomber jacket and a floral jacket, 2 in 1 :) You can also buy a floral dress and combine it with boots and a chunky cardigan or  floral pants which are the hottest pieces of the last two years. A trick to use floral prints in winter: Prefer pale/pastel cooured prints rather than vivid colours and dark colours.

14 Kasım 2013 Perşembe

İstanbul'da Sonbahar
 Wearing Zara skirt and boots, Mango blazer and jersey, bag from a local shop.

Mevsim rüzgarları ne zaman eserse
O zaman hatırlarım çocukluk rüyalarım
Şeytan uçurtmalarım
Öper beni annem yanaklarımdan
Güzel bir rüyada sanki sevdiklerim
Hayattalarken hala

Akşama doğru azalırsa yağmur
Kız Kulesi ve adalar
Ah burda olsan çok güzel hala
İstanbul’da sonbahar

11 Kasım 2013 Pazartesi

Shouruk Bulamıyorsanız Zara giyinWearing Zara blouse, Topshop shorts, Massimo Dutti shoes and Furla bag
 
Shouruk çanta ve takılarına uzun zamandır bayılıyorum, hatta şurada bu markanın görsellerini paylaşmıştım. Zara'da bu bluzu görünce (önce düz beyaz bluz üzerinde kolye var sandım, yaklaşınca kolye sandığım şeyin bluzun yakası olduğunu farkettim) aklıma hemen Shouruk kolyeler geldi. Taşlı, süslü büyük kolyelere beğenen ben bu bluza haliyle aşık oldum. Hava da hafta sonu güzel gidince şortla kombinleyerek cumartesinin tadını çıkardım.


I love Shouruk bags and accessories, I made a post about it last year (click here to see more about Shouruk). When I saw this blouse ( Actually at first glance, I thought that it was a necklace) it made me remember Shouruk necklaces and I loved it. This weekend the weather was so good that I could combine it with my shorts and enjoy Saturday.5 Kasım 2013 Salı

Sweet November

Etek/Skirt: Özgür Masur, Tshirt: Zara, Çanta/Clutch:Zara, Ayakkabılar/Shoes: Vakkorama

"Sweet November" ya da "Kasımda Aşk Başkadır" iletilerinden bayılmak üzere olabilirsiniz ama uzun bir aradan sonra post yapmaya çalışınca daha yaratıcı bir başlık bulamadım. Tüm yaratacılığımı yazdığım paperlara harcayınca bloga kalmıyor:) Yoğun ve bloğa hiç yazamadan geçen bir aydan sonra, daha sık yazacağıma söz vererek hepinize tatlı bir Kasım diliyorum:)

I know, you are fed up with "Sweet November" Facebook status and tweets , but after a long break and a looong research proposal, I could not be much creative . All my creativity, time and efforts is exhausted in school, but I decided to spend more time to my blog and post regularly. Have a sweet November :)