31 Ekim 2012 Çarşamba

Ekim Biter, Yaz Bitmez Etek/ Skirt: Zara, Kazak/Jumper: Mango, Ayakkabılar/ Shoes: GAP, Çanta/Clutch: H&M, Kolye/Necklace: Topshop

Ekim bile bitti ben daha yazın bittiğini yeni anlıyorum. Gardrobumdan yazlıkları kaldırıp kışlıkları çıkarmadım henüz. Şimdilik yazlık kıyafetleri yeni sezondan aldıklarımla kombinleyerek bu ara mevsimde idare ediyorum ama daha fazla erteleyemem; artık kazakların, uzun kollu elbiselerin ortaya çıkma zamanı. İtiraf etmeliyim, kışlık giysilerimi de özledim ve onları tekrar giymeye can atıyorum. Buna rağmen yazlıklarıma da doyabilmiş değilim, hepsiyle vedalaşamadım ama şu tropik desenli peplum eteğimi "Hoşçakal, yaza görüşürüz" demeden kaldırmaya gönlüm razı olmadı.

October is over and I still could not accept that summer is over. I missed my winter closet, my coats, booties and cardigans. Yet, still I want to wear my summer outfits. I wanted to say "Goodbye, see you next summer" to my tropical printed peplum skirt, of course combined with a jumper not a tshirt like summer.

30 Ekim 2012 Salı

Hediye Kimin mi Oldu??

Bayram hediyesi 48. yorumu bırakan Ceylan Çınar'ın oldu. Sevgili Ceylan,  güle güle kullan ve bana iletişim bilgilerini içeren bir mail atmayı unutma. Sevgili alışverişkolikler siz de takipte kaln, her an yeni bir çekiliş olabilir :)

27 Ekim 2012 Cumartesi

Bayram DediğinPantalon/Trousers: Zara, Bluz/Blouse: Mango, Kolye/Necklace: Roman, Ayakkabılar/Shoes: Nine West, Çanta/Clutch: Bebe

Bayram dediğin baklavalı, kadayıflı, revanili olur. Anneanneli, teyzeli, dayılı, kuzenli, yeğenli olur. Bayram harçlıklı, bayramlık ayakkabılı, mendilli olur. Türk kahveli, lokumlu, çikolatalı, kolonyalı olur. Bayram ziyaretli, bol misafirli, kalabalık sofralı olur.

Çalışıyoruz, yoruluyoruz, yıllık izinler kısıtlı. Tatili hepimiz hakediyoruz, bu yüzden bayramda tatile çıkanlara da sonuna kadar hak veriyorum ki geçen bayram ben de tatildeydim ama bu bayram anladım ki bayram dediğin aileyle, bayram yemekleriyle, ziyaretleriyle bayramlık kıyafetlerle olur. Biraz gecikmeli oldu ama hepinize iyi bayramlar :)

Not: Çekiliş sürüyor, hala katılmadıysanız, güzel bir bayram hediyesi için tık tık

23 Ekim 2012 Salı

Çılgın Proje
 

 Şort/Shorts: Topshop, Sandaletler/Sandals: Topshop, Bluz/Blouse: Mango, Çanta/Clutch: Yargıcı

Benim neyim eksik, bi çılgın proje de ben üreteyim dedim :) Tam vapur iskelesinin önünde çekildiğim fotoğrafların üstünde böyle bir başlık görünce, "Alsancak-Karşıyaka'yı birleştiren Boğaz Köprüsü yapacağım" gibi çılgın bir proje bekliyor olabilirsiniz- korkmayın o kadar çılgın değil-belki de daha çılgın bilmiyorum. Neyse uzatmayıp anlatıyorum canlar, hani yeni yılda kararlar alır, listeler yaparız ya, herşey çok farklı olacak zannederiz ya, bu yıl bir değişiklik yapmaya karar verdim, yenilenmek için yeni yılı beklemeyeceğim. Bugün ajandama baktım, yeni yıla tam 10 hafta var, yani yenilenmek için tam 70 gün. 10 haftada neler yapılmaz ki... Yeni yıla hazırlanmak, 2013'e olabilecek en iyi versiyonumla girmek istiyorum, işte çılgın projem budur. Yeni yıla daha mutlu, daha huzurlu, daha güzel, daha neşeli gireceğim. Bu 10 hafta benim temizlik dönemim, beni sıkan üzen her ne varsa süpürüp temizleyeceğim. 2013'e tertemiz ve hafiflemiş gireceğim, tüm gereksiz yükleri sırtımdan atıp, kuş gibi uçarak . Sevmediğim, beni sıkan, üzen herşeyden kurtulmanın bir yolunu bulacağım, 2012 bitmeden bitecek hepsi. Gardrobum temizlenip ayıklanacak, giyilmeyen kıyafetler verilecek, yenilere yer açılacak. Şu bir türlü beni terketmek bilmeyen 10 kilo katiyen 2013'e taşınmayacak, manevi hafiflemenin yanında somut bir hafifleme de gerekli ne de olsa. Hem bakın iPhone 5'e, iPhone nasıl en ince versiyonuyla ortalığı kasıp kavuruyorsa, ben de 2013'e en ince versiyonumla merhaba diyeceğim. (Buraya da yazdım artık, sözümden dönemem illa ki zayıflanacak).

Bugün düşündüm de aslında hayat o kadar basit ki, zorlaştıran bizleriz. Ne seni mutlu ediyorsa, ona hayatında daha çok yer aç, ne seni mutsuz ediyorsa onu hayatından çıkar. Mutluysan her ne yapıyorsan ona devam et, mutsuzsan da dur ve değiştir, aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar alamazsın. Ben yeni yıla kadar hergün projem için birşeyler yapacağım, siz de 2013'e kadar yüklerinizi atmaya, benimle birlikte yenilenmeye var mısınız? Hep birlikte hayatımızda ufak değişiklikler yaparak, yeni yıla en iyi versiyonumuzla girelim mi?

Not: Çekiliş sürüyor, hala katılmadıysanız, güzel bir bayram hediyesi için tık tık

Today I looked at the calender: We are in the last ten weeks of the year, 2013 is coming after 70 days. We always make new year lists, new decisions, nice but why waiting for new year? Shall we change it and getting ready for 2013? I use this ten weeks to be the best version of myself. I will stop doing whatever makes me feel bad, I won't carry my problems and burdens to 2013. I want to be lighter in every means- no problems, no overweight. I will lose weight, give away some of my clothes, solve my problems, stop whatever I don't like, give more time to my family, friends and myself.

Life is simple, we make it more and more complicated.  Whatever makes you happy, do more of it. Whatever makes you unhappy, stop doing it. If you are happy, go on what ypu are doing,, but if you are not, chanege something. doing the same thing doesn't give different results. I decided to change something everyday for my new year and new me project, would you like to do the same thing? LEt2s do something everyday to be more happy, successful and beautiful in 2013.

19 Ekim 2012 Cuma

Alışverişkolikten Bayram Hediyesi : Sandro Elbise


Canlar, hazır yazdan kalma günler sürerken capcanlı yeşil bir elbiseyle son sıcak günlerin tadını çıkarmaya ne dersiniz?" Sen İzmir'desin alışverişkolik, bizim buralara kış geldi" diyorsanız bu elbisenin hırka, deri ceket, trenchcoat ve hatta botlarla da çok şık duracağını hatırlatayım. Bu elbise sizin bayram hediyeniz olsun istiyorsanız, haydi hemen çekilişe katılın.

Çekilişe katılmak için yapmanız gerekenler çok basit:
  • "Bu siteye katılın"a tıklayarak sitemin izleyicisi olmak. (Blogunuz olmasına gerek yok, bu  siteye katılına  tıkladıktan sonra Twitter ya da gmail hesabınızla giriş yaparak google friend connect ile üye olabilirsiniz. Birden fazla hesabınızla üye olursanız, birden fazla katılım hakkınız olacak)
  • Bu çekilişi blog, twitter ya da facebookunuzdan duyurursanız sevinirim. Blogunuza yaptığınız bir postun sonuna da ekleyebilirsiniz.
  • Son olarak da bu posta bir yorum yazarak mail adresinizi bırakmak. Çekilişe 29 Ekim saat 19.00'a kadar katılabilirsiniz, kazananı 29 Ekim gecesi açıklayacağım. Hepinize iyi şanslar :)

15 Ekim 2012 Pazartesi

Yaz Geçer
Yazların da mı tadı kaçtı artık, yaz meyveleri gibi? Hani hep anlatırlar ya eskiden karpuzun, kirazın tadı bir başkaydı, domates mis gibi kokardı diye, sanki yazların da lezzeti bir başkaydı eskiden. Şimdi  yazlar da  dışı parlak kırmızı, içi kof çilekler gibi; kokusuna ve rengine bakıp aldanıyorsun, sonra ısırıyorsun içi boş, tadı yavan. Umutlarla, neşeli şarkılar söyleyerek geliyor yaz,paltonu atıyorsun önce, sonra dertlerini, ağırlıklarını. Yalancı bir neşeyle kahakalar atan güzel bir kadın gibi geliyor yaz, hayatın artık hep böyle geçeceğini fısıldıyor, bile bile yalan olduğunu yine de inanıyorsun. Hiç gitmeyecek gibi geliyor, oysa gelir gelmez gözü kapıda, gideceğini biliyorsun. Günler öyle güzel, geceler öyle kısa, hava öyle sıcak ki; düşünemiyorsun bunları. Hem durup düşünecek vakit yok, yaz geçiyor. Bu kadar keyifli fotoğrafların altına neden böylesine melankolik şeyler yazıyorum bilmiyorum, oysa sonbaharın gelişine hüzünlenmiyorum, hatta özlemişim sonbaharı. Yazın yalancı ve sahte sevincinden sonra sonbaharın samimi ve dürüst hüznü iyi bile geliyor ruhuma. O halde derdim ne? Tek tek tüm bu fotoğraflara baktığımda hepsinde mutluyum, kısa da olsa güzel tatiller yaptım, denizde yüzdüm, kumlarda yürüdüm, sahilde günbatımını izledim. Mutlu anlar uc uca eklenip mutlu bir zaman olmaz bazen, ayrı ayrı güzel parçalar, güzel bir bütün oluşturmaz. Ayrı ayrı güzel renklerden güzel bir resim, ayrı ayrı güzel notalardan güzel bir beste çıkmaması gibi.. Yazı parçalayıp an'lara bölünce güzel kareler geliyor gözümün önüne, bir araya gelince ise birşeyler eksik kalıyor, tadı yavan geliyor. Yazınca da geçmiyor, sevgili Murtahan Mungan'ın da dediği gibi...

Summer not as tasty as it used to be, just like summer fruits. It is said that cherries, watermelon, tomatoes used to be more delicious. Summer is like strawberries which are red and bright, yet tasteless. Summer is coming with happy songs, hopes, we get rid of coats, boats and then our problems. We think that summer is endless, we do not want to believe that it will pass. Summer is too short, nights are short, days are hot ; there is no enough time to stop and think. I don't know why I am writing such depressive things under these happy photos. I am not depressed because autumn has started, moreover I prefer honest melancholia of autumn to fake happiness of summer. These photos are from happy moments, yet happy moments do not always built up happy times. I have happy memories and moments from summer, yet there is something missing which makes everything tasteless.