30 Nisan 2012 Pazartesi

Tatil #3

Tatilin 3. gününe geldik :) Zara'da bu eteği görünce bayılıp hemen kasaya ışınlanmıştım ama o derin yırtmaçlarla nasıl giyerim, fazla iddialı diye de düşünmedim değil. Gözüm alışana kadar plaj kombinlerimde kullanıyorum belki cesaret edip bir akşam daha şık bir kombinde giyerim.

And the 3rd day of the holiday :) When I found this skirt in Zara, I bought it immediately but I had a concern because it is too much eye catching. Therefore, I only wear it in beach for now, maybe when I get used to it, I can wear it in a night outfit.Böyle yırtmaçlı etek giyip de Angelina Jolie pozu verilmez mi :)
When you wear a skirt like this, you cannot help striking Angelina Jolie pose :)
Wearing Zara skirt, İpekyol tshirt, Aldo sandals, Prada sunnies, OYE belt
 
Akşam olunca ne mi giydim? :)
What did I wear for dinner? :)


Ah bir de o göbek çıkmasaymış ne iyiymiş :) Ama o kadar limitsizce, çılgınca yemeğe ve içkiye bu göbek yine iyi :) Tatillerde kendimi kaybediyorum napayım tatilde kalori hesabı mı yapayım :)

I would wish that I have a thin belly , but it is yet not too bad when I think how much I ate and drank :) I totally lose my control when I go to a vacation.

Wearing Asos dress, Nine West shoes, Accesorize clutch, H&M earrings

Prada güllü küpeler bu sezonun en gözde aksesuarları, siz de benim gibi o küpelere bayıldıysanız koşun H&M'den ikiz kardeşlerini alın hemen ama acele edin kalmayabilir ;)

Prada floral earrings are the most popular jewelry of this season, if you love them like me, you can buy a cheap version of them from H&M;)


 

29 Nisan 2012 Pazar

Tatil #2

Tatil fotoğraflarına kaldığımız yerden devam. 2. gün plaj kombinim:
Photos from the second day of the holiday :Wearing Accesorize dress and hat, Aldo sandals, Prada sunnies

Bu elbiseyi aldığım günden beri giymek için sabırsızlanıyordum hatta Marni ve H&M işbirliğinin  duyurulduğu günden beri, meğer elbisem bu tatili bekliyormuş benim gibi :)

I could not wait to wear this dress since the first day I saw Marni and H&M collaboration. My dress waited for the holiday like me :)


Wearing Marni at H&M dress, River Island sandals, Forever New clutch

Tatil #1

Bir hafta aradan sonra merhaba herkese!!!Tatilden döndüm canlarım hem de bomba gibi :) Muhteşem bir tatildi tek kötü tarafı göz açıp kapayana kadar bitmesiydi, ama napalım zaman güzel geçerken hızlanıyor. Tabi ki bol bol fotoğraf çekmeyi unutmadım, her gün için ayrı bir post yapıp yayınlayacağım bu da demektir ki önümüzdeki 7 post sadece tatil fotoğraflarım var :) İşte ilk gün, şu an geri dönmek istediğim gün :) Bu arada saçlarımdaki değişikliği farkettiniz mi?

Hi , I am back after the holiday and I feel great :) It was a perfect holiday and I have many photos to share with you, I will make a post for each  day, so it means I will make 7 posts :) The photos below were taken the first day of the holiday, can't I go back there now :) By the way, what about my new hair style, did you notice the change?
 Wearing Accesorize romper and hat, Aldo sandals, Prada Sunnies
Wearing Bebe dress, Forever New Clutch, River Island sandals

20 Nisan 2012 Cuma

Tad(t)ilat Nedeniyle Kapalıyız :)


Hayır sadece binaların değil, ruhlarımızın da tadilata ihtiyacı vardır. Biraz güneş ışığı, biraz kum, biraz tuzlu suya ihtiyacım var benim de. 1 hafta sonra yenilenmiş ve bronzlaşmış olarak dönüp size ne giydim, ne yedim, ne içtim hepsini anlatacağım :) Çok birşey yapmayacağım ama baştan söyleyeyim, bütün gün plajda tembel tembel uzanıp kitap okumayı, karpuz kabuğundan önce denize atlamayı, bol bol oburluk yapmayı planlıyorum. Beni özleyin olur mu :))

I need to repair my soul, get rid off my depressive mode that lasted for all winter. I will be on a vacation for this reason. Need some sunshine, sand and salty water. After a week, I'll be back with my suntanned skin and renewed soul and write what I wore, ate, drank and did. However, I won't do too many things, I am planning to swim, read a book on the beach, and eat whatever I want. Miss me sweeties :))

18 Nisan 2012 Çarşamba

Yine mi Çiçek?
Wearing Mango Dress and NR39 shoes

Bahar geldi, ağaçlar çiçeklendi bizim neyimiz eksik? Neden siz de doğaya uyum sağlayıp çiçekli birşeyler giymiyorsunuz? Belki bu sezon en sevdiğim trend olan çiçekli pantalonlardan, belki modası hiç geçmeyen çiçekli bir elbise, desen sevmeyenlerdenseniz de çiçekli bir ayakkabı. Tabi sadece gardrobunuz değil bırakın ruhunuzda çiçeklensin, bütün sıkıntılarınızı kışlıklarla birlikte naftalinleyin kaldırın, koca kış içinizi kararttıkları yetmedi mi! Hem bakarsın umduğundan iyi geçer yaz :)

It's spring,  trees are blossomming, so why don't we blossom like trees?  Why not wearing something floral to be in harmony with nature? Maybe a pair of floral pants-one of my favorite trends this seanson- or a floral dress which is a timeless spring classic, if you don't like prints, a pair of shoes like mine. Not only your clothes, but also your soul should blossom, put all your problems in the closet with your coats, cardigans and boots.

12 Nisan 2012 Perşembe

Floral Pants
Wearing Koton sweater and clutch, Zara pants and shoes, Pree Brulee necklace, Tods sunnies

Bir önceki yazımda floral pantalonlu bir milyon fotoğraf paylaşmıştım, kim nasıl kombinlemiş diye bakmıştık şimdi sıra benim kombinimde :) 

I shared tons of outfits with floral pants in my last post, now it is my turn :)

10 Nisan 2012 Salı

Spring Must Have: Floral Pants
Önceki postumda ilkbahar alışverişimde aldıklarımı sizinle paylaşmıştım. Floral pantalon bu alışverişin en gözde parçalarındandı, geçen gün giydim ve herkes çok beğendi meğer çiçeği böceği ne özlemişiz hepimiz :) Kendi kombinimi paylaşmadan önce bloggerlar, ünlüler nasıl giymiş onlara bir bakalım istedim. Bu pantalonları herşeyle kombinleyebilirsiniz, renki kazaklar, blazerlar, beyaz bir gömlek ya da cesursanız çiçekli ya da desenli üstler. Çiçek desenlerini karıştırmak çok moda ama ya benzer desen ya da aynı renk ailesinden desenleri kombinlemeye dikkat etmek lazım. Ayakkabı olarak da gördüğünüz gibi çoğunluk sivri burun stiletto giymiş, çok da güzel olmuş. Ama benim kadar konformistseniz babetler de iş görür :) Nedir benim bu babet aşkım, çocukken balerin olmak istedim olamadım da içimde uhde mi kaldı acaba :)

In my last post I shared with you my last purchases. One of the items were floral pants. Last week I worn them and everyone loved my pants, we all were missing spring and flowers :) Before making an outfit post, I wanted to show you how celebrities and other bloggers worn them. You can wear everything with these pants: blazers, white shirts, tshirts, colorful sweaters and if you dare, floral tops or you can mix with other prints. If you are mixing different prints, you must be more careful and choose different prints but same colors. The best shoes to combine with these pants are pointed toe stilettos , nevertheless I preferred ballerinas because I am a conformist :)

3 Nisan 2012 Salı

Early SummerWearing Koton blouse, no name skirt, Roman necklace, Zara shoes, H&M clutch, Prada Sunglasses

İzmir'e yaz erken gelir, ama ben de yazı biraz erken getiririm, marifet İzmir'de değil bende yani :) Nisan aylardan en sevdiğimdir, Nisan geldi mi yaz gelmiştir benim için, son 6 yıldır Nisanı ayının son haftası Antalya'ya gidip tatil yaptığım düşünülürse çoğu kişi için Temmuz neyse benim için de Nisan odur. Neden Nisan'da tatil yapıyorsun, yahu koca yaz neyine yetmiyor, Ağustos'un suyu mu çıktı diyebilirsiniz açıklayayım :) Üniversitedeyken okul nisanın son haftası tatil olurdu ve bahar tatilinde Antalya'ya geziler organize edilirdi, biz de hiç kaçırmazdık. Zaten 2. dönem biz kızlar sadece tatili konuşurduk, of selülitlerimi nasıl yok edeceğim ben tatile kadar, benim de 5 kilo vermem gerek diyete başladım bu pazartesi, sen yeni bikini aldın mı, ay benim plaj terliğine ihtiyacım var, ders çıkışı Akmerkez'e gidelim mi:) Tatilden sonra da okul kapanana kadar bu tatilin dedikodusu yapılırdı, tatilde magazin değeri taşıyan olaylar manzara ya da çimlerde enine boyuna tartışılırdı :) Öyle eğlenceli olurdu ki bu tatiller, hayatımın en güzel tatilleri onlardı ve dünyanın en güzel yerlerinde bile tatil yapsam biliyorum hiçbiri bunların yerini tutmayacak. Şimdi ben bu bahar tatili konusuna nerden geldim cidden bilmiyorum. Bazen böyle oluyor, giydiğim kombinle ilgili 2 cümle yazacakken kendimi içimi dökerken, özlemlerimi anlatırken buluyorum, bir türlü yazıyı bir sonuca bağlayamıyorum.

Neyse kaldığım yere dönüyorum İzmir'e yazın erken gelmesiydi konumuz:) İzmir'in iklimi İzmir'e dair en son şikayet edeceğim şey, ama malesef bahar buralara pek uğramıyor. Bir bakıyorsunuz kış, bir hafta sonra yaz gelmiş. Bir gün palto giyiyorsunuz, bir gün yazlık elbise, aniden öyle ısınıyor ki hava, dengeniz altüst oluyor. Herkesin baharda giydiği trenchcoatları, hırkaları ancak kışın giyebiliyorum ben burada (belki de sorun sizde değil bendedir, kalın giyinmeyi sevmem de pek :) Yukarıda gördüğünüz kombin de yaz sezonunu açtığımın resmi belgesidir, artık kısa kollularla yazlık ayakkabılarla çıkabiliyorum evden, çorapsız hırkasız keyfime diyecek yok :)

In Izmir, my hometown, there are only two seasons: Winter (not a cold and snowy one) and summer. Spring and fall don't stay in our city more than a few weeks. I was wearing coats and boots only a few weeks ago but nowadays, it is really hot and I start to wear my summer outfits. From now on, I don't need to wear coats, sweaters and tights. It's time to wear ballerinas and sandals. I am really lucky to welcome summer so early :)