25 Kasım 2013 Pazartesi

Geçen Hafta...

Merhaba canlar, bugünden itibaren her hafta "Geçen Hafta.." yazılarım ile haftanın özetini yapıp, neler yapmışım, nereye gitmişim, ne almışım, ne yemişim paylaşmaya karar verdim. Biraz da modadan başka şeyler konuşalım değil mi?

Hi sweeties, from now on I will make "Last Week" posts and I will tell what I did/eat/bought and where I went. Lets start:


Geçen hafta çoğunlukla yukarıda gördüğünüz ifadeyle gezdim. Bünye yaşlanmış artık, eskiden olsa haftada 5 sınav bana mısın demezdi, ee bu yaştan sonra okula dönersen şikayet etmeyeceksin :)

Because it was midterm week, my face was usually like this. Maybe I am a bit too old to study for exams.


Tabi ki uslu bir şirin olup çok çalıştığım için kendimi ödüllendirdim. Kahve öğrencinin, çalışanın benzinidir, bir de o kahveye biraz Baileys ekleyip kendini şımartırsan o motivasyonla 100 sayfa bir günde biter. İşte size resimdeki muhteşem içeceğin tarifi. Adını "Baileys Chocolate Latte" koydum :) Sütü cezcede ısıtıp kaynamasına yakın içine bir parça çikolata (Ben beyaz ve bitter karışımını tercih ettim) atın. Çikolata eriyince ocaktan alıp  2 kaşık nescafe ve yaklaşık 2 parmak kadar (zevkinize göre artıp azalabilir) Baileys ekleyin.  Nescafe yerine bir shot espresso kullanırsanız daha da güzel olur. Afiyer olsun :) Krem şantiyle ve rendelenmiş çikolata ile süsleyebilirsiniz. Benim kahvemin süslenmeye hiç ihtiyacı yok, Harvard fincanım yetiyor :) Canım dostum Deniz bana Harvard'dan bu kupayı getirdiğinden beri her sınava ondan kahve içerek çalışıyorum, uğuruna inanıyorum. Bu vesileyle buradan Harvard'a sevgilerimi göndereyim, özlendin çok Denizcik :)

I cannot study without coffee, but in hard times coffee itself might not be enough. In order to pamper and motivate myself, I added some Baileys, which is my favourite drink, to my pre-exam coffee. Here is the secret recipe of my "Baileys Chocolate Latte": Boil a cup of milk and melt a small piece of chocolate (I used some bitter and white) in milk. Then add 2 spoonfull of instant coffee and 1/4 cup of Baileys(or as much as you like). Enjoy your coffee :) My Harvard cup is a present form my beloved friend Deniz, I always drink coffee from this cup while studying, I believe it brings me good luck. Kisses to Harvard, Deniz I really miss you soo bad!


Sonbaharı sevmek için bir neden güzel sonbahar manzaraları, bir neden şık trenchcoat ve botlarsa diğer nedenler de kestane ve nar. Ama bu resimdeki sıradan bir nar değil, yazlık evimizin bahçesindeki nar ağacının ilk meyvesi. Özel bir nar olduğu için fotoğraflanmayı hak ediyordu bence.

There are many reasons to love fall: Trenchcoats, boots, autmunn leaves, chetnuts and pommegranate. It is a special pommegranate because it is the first fruit of the pommegranate tree in our garden.Tabi ki dersler bahane edilip spor ihmal edilmedi. Mataramın üzerindeki motto beynime kazındı: "Koşmak zor geliyorsa, daha çok koş".

Of course midterms are not excuses, I went on going to gym. My motto is "If running is difficult, run more".


İstanbul'dayken kaçırdığım "Human Body Exhibition" sergisini İzmir'de son haftasında yakalayp gezdim ve çoook etkilendim. Çok klişe olacak ama insan vücudu öyle büyük bir mucize ki, hayran olmamak imkansız. Sergiden çok şey öğrenerek ve sağlığıma daha çok dikkat etmeye karar vererek çıktım. Bu sergiye herhangi bir şehirde denk gelirseniz, hemen görün. Asla bazılarının düşündüğü gibi ürkütücü değil, endişeniz olmasın.

I visited "Human Body Exhibition". It was really breath-taking. I learned too many things about human body and I decided to have a healthier lifestyle. If you have a chance to see this exhibition, don't miss it. You will be shocked when you see what a big miracle our body is and you will love it more.


Son takıntım bu TV programı: "Two Greedy Italians". BBC'de 2 yıl önce yayınlanan bu programı çok geç keşfettim ve bayıldım. Carluccio (Evet şu Kanyon'daki meşhur restoranın da dahil olduğu zincirin sahibi) ve Contaldo her program İtalya'nın bir bölgesine gidiyor, bağlardan üzüm koparıyor, yemek pişiriyor, İtalyan ailelerine katılıp tortellini açıyor, pazardan alışveriş yapıyor. Bu iki müthiş İtalyan'la karış karış İtalya'yı gezmek istereniz, Youtube'tan izeleyebilirsiniz. Yalnız dikkat, izlerken bile kilo alabilirsiniz, hep gece geç saatte izliyorum ve o saatte makarna pişirmemek için kendimle savaşıyorum resmen. Geçen gece izlediğimde o kadar canımı çektirdiler ki, ertesi gün hemen bir İtalyan restoranına (İzmirliler Ristorante Venedik dersem bilir sanırım:)) gidip gnocchi yedim. En iyisi eve güzel bir pizza söyleyip güzel bir şarap açarak izlemek olur sanırım :) Yalnız sonra Carluccio nun kilosuna ulaşabiliriz, şikayet kabul etmiyorum :)

My last obsession is "Two Greedy Italians", a TV show in BBC. If you love Italia, if you love good food, you will love this TV show. Carluccia and Contaldo travel around Italy, cook,  make shopping in local bazaars, eat fresh fruits and street food, visit traditional Italian families. Warning: You may put on weight because you cannot stop yourself while watching it. The best thing to do while watching is ordering a pizza and choose a good wine and enjoy it while watching beatiful Italy view.       


En bombayı sona sakladım: 11 Şubat'ta Londra'ya canımın içi İncime misafirliğe gidiyorum :) Daha çok var ama şimdiden hatırladıkça çocuk gibi seviniyorum, İncimle 5 çayımızı içmek (Tabi ki yerine göre ale, scotch, Irish cream hepsi olur :)) Selfridges'te çılgınca alışveriş yapmak, Portobello'da antikacıları gezmek, Hyde Park'da yürümek, müzikallere gitmek, kırmızı telefon kulübelerinde "Ne Giydim" postları yapmak için sabırsızlanıyorum :) Londra için her türlü önerinizi yazabilirsiniz :)

And last but not the least great news, I am going to London on 11th of February and should I say how happy I am? One of my best friends, İnci lives in London and I will be her guest for a week. I cannot wait to have an afternoon tea with her (maybe ale or Irish cream?), shop till drop in Selfridges, Portobello and Camden town, going to musicals and walking in Hyde Park. All recoomendations are more than welcome :) 

3 yorum:

Unknown dedi ki...

"Geçen hafta"nızı okurken çok keyif aldım! Nar ağacınızın ilk narına bayıldım :) Umarım çok eğlenceli ve dolu dolu bir Londra seyahati geçirirsiniz!

Sevgiler
http://puhuintofashion.blogspot.com/

Unknown dedi ki...

Oysho'nı o matarasıma bende bayılıyorum ama sanırım son zamanlarda sporu biraz ihmal ettim...

Bir Alışverişkoliğin İtirafları dedi ki...

EzgiMeriç, çok teşekkürler, keyif almana sevindim :)

Bonbon sonbahar rehaveti var biraz tabi ama sonunda yaz gelecek bunu hatırlayıp asılmak lazım spora :)