25 Eylül 2014 Perşembe

Yaz Geçer


Ne oldu bana böyle canlar, çok sevdiğim blogumdan neden uzaklaştım? Bilmiyorum, koca yaz nedense elim gitmedi post yapmaya. Zaten uzun süredir çok uzun aralıklarla yazıyordum da bu seferki ara fazla uzun oldu. Sonbahar geldi artık ama bütün yaz post yapmayan tembel blogger, yazını tek bir postla özetlemek istedi. Bakalım alışverişkolik ne giymiş, nereleri gezmiş, neler yemiş içmiş, neler yapmış :)

 Yaz haziranın ilk haftası en sevdiğim yerde, Bozcaada'da  başladı. Hava genelde yagmurlu ve serin olsa da o harika sokaklar, şaraplar, yemekler varken, hiç bir şey keyfimizi kaçırmadı. Bozcaada'yı daha önce çok anlattığım için tekrara düşmek istemedim, merak edenler etiketlerden "bozcaada"ya baksın arşivde 3 4 yazı var, hem de çok detaylı :)


,


 Bozcaadan sonra yaza 2 hafta final arası verdim. Haziran'da da okul sınav hiç çekilmiyor be canlar!


Finaller bitince en favori bikinileri bavula atıp "ah o gemide ben de olsaydım" denen gemiye bindim ve ver elini Yunan adaları :)
İlk durağımız Rodos'tu. Faliraki plajında ayaklar mutlu mutlu kumlandı, şahane deniz ürünlerine doyuldu :)
2. ada Mikonos gündüz ayrı gece ayrı güzel. Gündüz Super Paradise'ın şahane deniz ve kumsalı, efsane olmuş happy hour partileri muhteşem, aman çok yorulmayın, gece uyumazsınız muhtemelen :) Bir de gün batımında Little Venice'de içkinizi yudumlayın (Şu aşağıda görülen yeldeğirmenleri ile meşhur bölge)
3. ada ise romantizmin adası Santorini. Benim 3 adadan en sevdiğim Santorini oldu. Burada volkanik siyah kumlarıyla ünlü Perissa plajını mutlaka görün, dünyadaki volkanik siyah kumlu birkaç kumsaldan birisi. Oia köyü kartpostal benzeri beyaz mavi evleri, kubbeleri ile adanın kalbi, vaktin çoğunu buraya ayırın. Adanın şarabı ünlü, şarap tadımlarını da es geçmeyin.


Adalardan adalara gezen alışverişkolik Cunda adasını da unutmadı elbet :) Cunda ile ilgili de uzun uzun yazılar arşivde var ama bu yazıda da kısa kısa bir iki öneri yazmak gerekirse balıkçıların hepsinde nefis ve farklı Ege mezeleri var, rakı meze balık, üstüne Taş kahve'de kahve ve ada lokması tavsıyemdir :)Bir de Ayvalık-Cunda civarına gitmişken, çok yakınındaki Ören'i de keşfedin, Kuzey Ege'nin bakir ve şirin köşelerinden :)Yazın son tatilini de adet olduğu üzere Antalya'da yaptım :) Eğer yılda bir kez herşey dahil tatil yapayım, havuz kenarına yatayım gelsin kokteyller, gitsin snackler diyorsanız, Amara grubu gördüklerimin en iyisi!

Yaz demek tabi ki bol bol düğün demek, yazın en tatlı gelinleri oscarı Ezgi ve Gizem'e gitsin, paylaşsınlar heykelciği :) Bir de canlar, Cahide'de bekarlığa veda partisi yapmadan evlenmeyin, böyle eğlenmedim ben yıllardır. Hatta beni de çağırın :)İşte bir yaz daha böyle geçti, güzel de geçti. Şimdi sıra güzel mevsim sonbaharda. Tatil fotoğraflarına bakınca bir iç geçirmedim değil ama, ben artık kuru yapraklara basarak uzun yürüyüşler yapmak, özlediğim palto ve botlarımı giymek, sıcak çikolata içmek, sinemeya gitmek, evde battaniyenin altında kitap okumak istiyorum. Sonabaharda daha sık görüşelim canlar, arayı açmayalım.

Not: Instagramdan takip edenlere bu post tanıdık gelecektir, çünkü tembellikten instagramda paylaştıklarımdan post yaptım. Kısa kısa notlar yazdım ama kıyafetlerle ilgili, gezdiğim yerlerle ilgili vs varsa yorumlarda yazın beybiler :) Blogda tembel olsam da instagramda sık sık fotoğraf paylaşıyorum özleyenler @biralisveriskoliginitirafları nı takibe alsın. 

Hiç yorum yok: