10 Ocak 2015 Cumartesi

Good News

 Photo credit: Erssell PV

Wearing Machka coat, Massimo Dutti boots, H&M clutch

Yine arayı biraz uzattık mı ne :) Ama bu sefer gerçekten geçerli bir nedenim, size de güzel bir haberim var. 2 hafta sonra nişanlanıyorum canlar, dolayısıyla evlilik hazırlıkları bir yandan, tez çalışmam bir yandan derken blogu biraz boşlamışım. Ama sanırım güzel haberi alınca beni affettiniz :) Ben de İzmir'in son bilmem kaç yıldaki en soğuk gününde kordonda çekim yaparak bu uzun arayı telafi etmek istedim. Umarım beni kırmızı burnumla da seversiniz. alışverişkolikten öpücükler !

I have not written anything for a couple of weeks, sorry for not writing to you good news before. I have a perfect excuse for not blogging regularly: After 2 weeks, I will be engaged!! I spend all my days planning my wedding -oh there are lots of things to organize and I don't know how to cope with it! Plus, I am studying on my master thesis. Thesis plus wedding is the worst couple ever, they both demand too much time and effort, 24 hour is really too short to complete my checklist. I could hardy find time to make a new photoshoot and blog it. Omg, it was the coldest day of the year, don't let the sun deceive you. I hope you like it in spite of my red nose :) Kisses from Alışverişkolik! 

1 yorum:

nilgunozenaydin dedi ki...

Takipteyim beğeneceğiniz bloguma sizi de beklerim. Saygılarımla. Blogum: http://ciziyorumdikiyorum.blogspot.com.tr . Facebookta da https://www.facebook.com/pages/Tasar%C4%B1mda-Nilg%C3%BCn-%C3%96zen-Ayd%C4%B1n/802433419804021