22 Kasım 2011 Salı

DIY: Flutter Flower Tshirt


Pinterest.com da gezerken harika bir DIY projesi buldum, üstelik yapımı da çok kolay. İhtiyacınız olan 2 tshirt, makas, iğne ve iplik. Burada aynı renk iki tshirt kullanılmış, çiçeklerin farklı renk olmasını isterseniz, iki ayrı tshirt kullanabilirsiniz. Kış geldiğini düşünürsek, bu çiçekleri tshirt yerine bir hırka ya da kazağın üzerine dikebilirsiniz.

I have found a great DIY project in pinterest.com. It is easy to make, you need only 2 tshirts, scissors and needle. It is already winter, so you may prefer a pullover or cardigan instead of a tshirt. There are 2 tshirts from the same color but, you may choose different colors. To learn how to do, click click

 Çiçekleri yapmak için kullanacağınız eski bir tshirtten 3-4 parmak aklıınlığında şeritler kesin. Mümkünse her bir şeriti farklı kalınlıkta kesin ki, çiçekler farklı ebatta olsun.

 Kestiğimiz şeritleri resimde görüldüğü gibi ikiye katlayıp, aşağıdaki gibi parçalara bölün.

 Bu parçaları keserek aşağıdaki resimdeki gibi B şekli verin.

 Kestiğiniz B şeklindeki parçaları açın, 8 e benzer şekilde parçalarınız olacak.

 İki parçayı üst üste koyun. 2nci parçayı bazen tam üst üste gelecek şeklde bazen de artı şeklinde biri dikey biri yatay olarak üst üste getirin.


 Üst üste koyduuğunuz iki parçayı şekildeki gibi dikin.

İpliği çekerek kumaşı büzün.

 Çiçeği alttan tutarak aşağıdaki gibi dikişle sabitleyin. Farklı boyuttaki parçalardan aşağıdaki gibi farklı görünümde çiçekler elde edeceksiniz.

 Şimdi çiçeklerinizi tshirte dikebilirsiniz. olabildiğince birbirine yakın dikin, şekilde yaklaşık 20 çiçek kullanılmış, siz daha az ya da çok çiçekle de yapabilirsiniz.

 İşte olduuu!! Güle güle kullanın, tamam alışverişkoliğiz ama hep alışveriş de olmaz değil mi, biraz da evdekileri değerlendirelim ;) Bu  çiçeklerle daha pekçok şey yapabilirsiniz, çantalara, babetlerin üzerine dikebiliriz, evde yastıkları süsleyebiliriz, bir kumaş parçasının üzerine dikerek kolye yapabiliriz, tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Biraz daha kokoş olsun isterseniz çiçeklerin ortasına inci, boncuk dikebilirsiniz. Haydi herkes dikiş kutusuna koşsun şimdi :)
Kaynak: www.mommagoround.com

6 yorum:

inanirsakolurbence dedi ki...

Çok güzel olmuş eski tshirtleri yenilemek için süper bir uygulama:)

Gezgin Kız - Traveler Lady dedi ki...

süpernooo :D çok güzelmiş gerçekten...

gülümse dedi ki...

çok hoş bi fikir gayet de güzel olmuş

Unknown dedi ki...

çok hoş olmuş gerçekten.

www.margunundunyasi.blogspot.com

Unknown dedi ki...

Ellerine sağlık çok hoş abartısız ve şık duran bir yaka süslemesi olmuş çok beğendim ;)


BeTwin Us

Bir Alışverişkoliğin İtirafları dedi ki...

Begendiğinize sevindim deneyen olursa cicilerinizi gösterin bana :)