23 Temmuz 2012 Pazartesi

Eski YazlarWearing Mudo dress, Batik clutch, Hotiç shoes and Prada sunglasses

"Nerede o eski bayramlar" diyen büyükannelerinizden hiç bir farkım yok, hatta eksiğim yok fazlam var. Devamlı geçmişte yaşıyorum, hayatım nostalji üzerine kurulu, mesela şarkıcı olsam kafadan Muazzez Ersoy'dum :) Eski eşyalarımdan kolay vazgeçemem herşeyin bir anısı vardır, geçmişi hatırlatıyordur. Güzel bir günde giydiğim bir elbise daralsa da, eskise de dolabımdan çıkamaz mesela. Arabam benim yol arkadaşımdır misal, insan yol arkadaşından vazgecer mi, babam ne zaman "Kaç yıl oldu yenilesek" dese şiddetle karşı çıkarım. Keyifli bir yemek yediğimde ıslak mendili çantama koyar, saklarım, asla kullanmam, onun görevi elleri temizlemek değil,  çantada aylar sonra bulununca "Aaa ne güzeldi o yemek" dedirtmektir. Piyango biletleri, sinema biletleri, otel şampuanları, fotoğraflar, hediyeler, doğum günü pastası mumları daha kimbilir neler saklıyorum görseniz Masumiyet Müzesi odamın yanında boynu bükük kalır. Yaşlanınca çöp evim olacak diye korkmuyor değilim :) Neden böyleyim, yengeç burcu olmanın bir özelliği midir nedir bilmiyorum. Bildiğim şu ki, zaman zaman kendimi depresif hissetme nedenim, geçmişi olduğundan daha iyi, bugünü ise olduğundan kötü görmem. İşte nostalji kraliçesi alışverişkolik yaz gelince de "Nerede o eski yazlar" yakınmalarına başlar. Haftasonu yazlıktaydım, kuzenim de bizdeydi, ikimiz bir araya gelince 24 saat falan sadece eski yazları yadettik. Kuzenimle çocukluğumuz, ilk gençlik günlerimiz hep birlikte geçti, yazlıklarımız da yakındı, yazları birbirimizden hiç ayrılmazdık. İşte ben o 16-17 yaşlarında olduğum, tek derdimizin diskoya gitmek için izin alıp alamayacağımızın olduğu o yazları özledim. Çardakta monopoly oynayarak, çiğdem çitleyerek sabahlamayı, dubadan birbirimizi suya atmayı, kumsalda kızlarla dedikodu yaparak uzun uzun yürümeyi, bütün kış neler olduğunu yazdan beri görüşemediğim arkadaşlarıma uzun uzun anlatmayı, sırf yaz kısa maksimum yararlanayım diye sabah 7de yatıp 11 bucukta kalkmayı özledim. Özlediğim şeyler yazmakla bitecek gibi değil canlar, benim hayatım özlem zaten, en iyisi kısa kesip herkese eski yazlar tadında bir yaz dilemek :)

This weekend I was in our summer house which reminds me the summers in my teenage. I missed them too much, I missed the days we had played monopoly till the sunrise, walking on the beach with my freins and talking about what had happened in winter. I wish you all to have a summer as nice as the summers of our childhood :)

3 yorum:

Hayat Kaydetmeye Değer dedi ki...

bayıldım elbisenee ^_^

begum begum huuu dedi ki...

oncelıkle elbıse ne cok yakısmıs :) sonra nerde o eskı yazlar demeyen yok sanırım kesınlıkle dogru soylemıssınız:)begumyagci.blogspot.com

Gizem İzmirli dedi ki...

Ben kova burcuyum yine de çöp ev olma potansiyelim var =) Bence bu anıları biriktirmek istemekle ilgili ;)

gizemizmirli.blogspot.com