31 Aralık 2012 Pazartesi

Mutlu Yıllar!


Bir süredir pek yazamıyorum nedense, ilham perimle aramız açıldı sanki. "Aman sanki roman yazıyorsun, bu ne hava, ne ilhamı, ne perisi" demeyin. Tamam şair değilim, romancı değilim ama bu ilham perim olmasına engel değil, bazen yazarken kendimi durduramıyorum, klavyedeki parmaklar benim değilmişçesine deli gibi harften harfe uçuyor; bazen de bir fotoğrafın altına iki satır yazamıyorum, kelimelerim küsüyor, yüz vermiyor. Bu günlerde yazasım yoktu, koca Aralık ayında sadece 3 kez yazmışım, oysa eskıden iki günde bir hatta bazen hergün  yazardım. 2013 için ilk hedef ilham perimle barışıp, bloguma daha çok yazmak olsun o halde.

Giriş biraz uzun oldu, ne diyorduk 2013, yeni yıl... Bir türlü yılbaşı moduna giremedim bu yıl, hani ışıltılı alışveriş merkezlerine gider sevdiklerine hediyeler alırsın, yılbaşı gecesi için planlar yaparsın, ne giyeceğini düşünürsün, yeni yıl için hayaller kurarsın, listeler yaparsın ya, ben bunları yapmadım bu yıl, içimden gelmedi, oysa böyle ritüeller severdim ben, neler oluyor bana? Tepede tırnağa kırmızılar giydim ve son dakikada bir "2013'te yapılacaklar" listesi karaladım, bu sene yeni yıl adına tek yaptığım bunlar. Zaten tam bir liste insanı olan, obsesif gibi herşeyin listesini yapan ben bunu atlasam, kendimden şüphe edecektim. Sanmayın ki yılbaşı havasına girmedim diye karamsarım, 2013'ten umutsuzum, hiç de değilim! Umutluyum ama 2013'ten çok, kendimden umutluyum. Yıllara fazla anlam yüklüyoruz belki de,yaşamın anlamına kavramaya çalışmak varken. Takvimlerde yazanın değişmesine umut bağlıyoruz, kendimiz değişmeden. Yeni yıldan beklenenler/ Yeni yılda yapılacaklar/ Yeni yıl dilekleri listelermize ne yazmış olursak olalım, geçen yıl yaptıklarımızı aynen yaparsak, muhtemelen geçen yıl yaşadıklarımızı bu yıl da aynen yaşayacağız demektir.

Umuyorum ki bu yıl tek değişen takvimdeki yılın son hanesi olmaz. Umuyorum ki , bu yıl kendimin en iyi versiyonu olurum. Umuyorum ki, bu yıl daha çok denerim, daha çok hata yaparım ama daha çok başarır, daha çok mutlu olur, daha çok "Hayır" der, daha çok gülümser, daha çok gezer, daha çok kitap okur, daha çok film izler, daha çok spor yapar, sevdiklerimle daha çok zaman geçirir, daha çok "İyi ki" der, daha çok tatil yapar, daha çok yazı yazar, daha çok kahkaha atar, daha çok insana yardım elimi uzatır, daha çok mutlu eder, daha çok şükreder, daha çok güzel "an" ve anı biriktiririm. Umuyorum ki, ben herşeyin daha iyiye ve güzele gitmesi için çabalarken, hayat, şans, talih -adına her ne derseniz- benim yolumu açar, yanımda olur, yüzüme güler. Umuyorum ki, sizin için de yeni yıl güzel sürprizlerle dolu olur, hayallerinizi gerçekleştirdiğiniz yıl olur.

Hepinize mutlu yıllar canlar!

2 yorum:

İlhami Uyar dedi ki...

yeni yılda tüm beklentileriniz gerçek olsun,saygılarımla

Sausan Hanifah dedi ki...

Hello dear, Your blog really awesome! Love it! <3
Btw, wanna follow each other via GFC? Let me know ;)

sausanhanifah.blogspot.com