12 Mart 2013 Salı

Love or Hate: Knee High Gladiator Sandals
Cemreler bir br düştüğüne göre ilkbahar trendlerini incelemeye biraz hız verelim, ne dersiniz? Bu yazın en popüler ayakkabıları gladyatör sandaletler olacak gibi duruyor. Bundan 10 yıl kadar önce de buna benzer sandaletler vardı, hatırlar mısınız( Hatırlamazsanız çok yaşlı hissederim bak, 90'larda doğanlar çaktırmayın siz de hatırlıyor gibi yapın :)). Bu sandaletlerin upuzun bağcıkları vardı, bunları çarpraz olarak bacağımıza dolayıp bağlıyorduk ve iki dakika sonra çözülüp bileklere iniyordu ama ben yine de çok seviyordum.  Bu yeni moda gladyatör sandaletleri ise sevip sevmediğime -başlıktan da anlaşılacağı üzere- henüz karar veremedim. Bazı kombinlerde gözüme hoş gelirken bazen hiç estetik görünmüyor. Şimdilik mesafeli duruyorum anlayacağınız ama ilkbaharda belki dayanamam güzel bir tane bulursam alıp denim şortlarla kombinlerim. "Ben hiç mesafeli değilim, bu sandaletlerin en trendy olanını istiyorum" diyorsanız, yüksek topuklu olanlarından alın, referansınız Jimmy Choo olsun :)

It's already March and it's time to talk about the hottest spring trends. This summer the most popular shoes will be knee high gladiator sandals (especially high heeled ones, like Jimmy Choo sandals). Do you remember the older versions of them which we used to wear in early 2000s? (If you don't remember I will feel very old, so please pretend to remember if you were born in 90s :)) They used to have long stripes and we used to wrap around our legs and tie them. I used to love them but I am really confused about new gladiator sandals and cannot decide if I love or hate them. Some of them looks nice but some of them looks horrible. Maybe if I find a cheap copycat in fast fashion stores, I may buy and combine with jean shorts. What do you think about them, love or hate??

3 yorum:

fatoş dedi ki...

Ben ben ben :) Ben hatırlıyorum, hatta hala da severek kullanırım bağcıklı sandaletlerimi, tabi bağcıklarını tamamen bileğe sararak kullanıyorum o ayrı:)
Ama o bağcıklar kaymadan bacaklarınıza sarmak istiyorsanız bağlamadan hemen önce bağcıkları ellerinizle ıslatıp sararak bağlarsanız, ilk bağladığınız şekliyle günü sonlandırabiliyorsunuz ;)
Sevgiler, blogunuzu çook severek ve beğenerek takip ediyorum...

Bir Alışverişkoliğin İtirafları dedi ki...

Fatoş merhaba, güzel yorumun, severek takip ediyor olman çok mutlu etti, sevgiyle kal :)

Damla Kalaycık dedi ki...

Haha evet ben hatırlıyorum benim de vardı sürekli bağları çözülüp bileğime inerdi dediğiniz gibi :) Bloğunu geç keşfettim ama hemen takip ediyorummmm :)

http://damlakalaycik.blogspot.com